Szanowni Państwo!
W jej zakresie wykonywane będą badania diagnostyki przewodu pokarmowego takie jak: gastroskopia i kolonoskopia.
REJESTRACJA JEST CZYNNA W PONIEDZIAŁKI OD 12:00 DO 14:00 POD NUMEREM TELEFONU:
61 44 36 580
W ramach rejestracji ustalimy termin i zasady przygotowania do badania.
Szanowni Państwo, godziny pracy lekarza dotyczą zakresu godzin, w których lekarz wykonuje zabiegi. Nie są to godziny, w których można zadzwonić w celu rejestracji.
Dzień tygodnia |
Godziny pracy lekarza |
Pacjentów przyjmuje |
Poniedziałek |
1500 – 1900 |
dr n. med. Bartosz Cybułka specjalista chirurgii ogólnej |
Czwartek |
800 – 1000
1030 – 1230
|
dr n. med. Krzysztof Lewandowski specjalista chirurgii ogólnej |
|
PRZYGOTOWANIE DO KOLONOSKOPII
- 5-7 dni przed badaniem nie należy spożywać produktów zawierających drobne pestki lub nasiona, np. arbuz, winogrona, kiwi, pomidory, maliny, truskawki, ziarna słonecznika, siemię lniane, mak, chleb z ziarnami
- Do badania należy przygotować się pijąc środek przeczyszczający. Najczęściej stosowane to CitraFleet, Fortrans. Preparaty te są na receptę – należy ją uzyskać od lekarza kierującego na badanie.
- Pacjenci przyjmujący leki związane z krzepliwością krwi, np. Aspiryna, Acard, Ticlid, Acesan, Polopiryna, Aclotin, Riclo, Plavix, Sintrom, Syncumar, Acenocumarol, Warfin, Xarelto, Eliquis powinny koniecznie skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu ustalenia konieczności zmodyfikowania leczenia.
- Osoby z chorobami przewlekłymi wymagającymi stałego, regularnego przyjmowania leków (np. nadciśnienie tętnicze, arytmia, choroby serca, padaczka, choroby tarczycy, astma) powinny w dniu badania zażyć poranną dawkę leku popijając niewielką ilością wody. Poza tym pacjent nie spożywa żadnych pokarmów stałych ani płynów.
- Pacjenci chorzy na cukrzycę powinny zmierzyć poziom glukozy we krwi w godzinach rannych. Pacjent nie przyjmuje już wieczornej dawki leków p/cukrzycowych i insuliny. Ponadto nie przyjmuje ich również rano w dniu badania. Dawkowanie leków pacjent powinien ustalić z lekarzem.
- W dniu poprzedzającym badanie można zjeść lekkie śniadanie. W dniu badania pacjent pozostaje na czczo – tzn. nie spożywa żadnych posiłków stałych. Należy także na 6h przed badaniem wstrzymać się od spożywania płynów.
- Pacjent ma zakaz prowadzenia pojazdów przez 24h od wykonania badania, obsługi maszyn mechanicznych i spożywania alkoholu.
- Na badanie należy zgłosić się z osobą towarzyszącą, która będzie czekać na badanego przed Pracownią Endoskopii. Jeśli pacjent będzie sam – badanie nie zostanie wykonane.
PRZYGOTOWANIE DO KOLONOSKOPII
- Pacjent w dniu badania pozostaje na czczo.
- 6h przed badaniem nie wolno palić papierosów.
W przypadku gdy badanie odbywa się w poniedziałek w godzinach popołudniowych:
-
- pacjent rano może zażyć leki które pobiera na stałe np. leki na nadciśnienie oraz popić niewielką ilością wody
- może zjeść lekkie śniadanie (tak aby do momentu badania minęło 6h bez jakichkolwiek pokarmów i płynów)
- Pacjenci chorujący na cukrzycę powinni w godzinach rannych skontrolować poziom glukozy we krwi. Dawkowanie leków pacjent powinien ustalić z lekarzem prowadzącym.
- Pacjenci przyjmujący leki związane z krzepliwością krwi, np. Aspiryna, Acard, Ticlid, Acesan, Polopiryna, Aclotin, Riclo, Plavix, Sintrom, Syncumar, Acenocumarol, Warfin, Xarelto, Eliquis powinny skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu ustalenia konieczności zmodyfikowania leczenia.