Oddział chirurgiczny z pododdziałem gastroenterologicznym

Kierownik koordynator: lek. med. Andrzej Wach – specjalista chirurgii ogólnej
Pielęgniarka koordynująca: Barbara Kamieniczna
Tel. (61) 44 36 548

Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Gastroenterologicznym liczy 30 łóżek szpitalnych znajdujących się na 11-u salach chorych. Pracujemy w trybie całodobowym wykonując zabiegi planowe i w trybie dyżurowym. Opiekę nad pacjentami sprawuje wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski oraz fizykoterapeuta.

Zabiegi operacyjne wykonywane są na dwóch salach bloku operacyjnego z udziałem lekarzy anestezjologów, pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentujących.

Świadczymy usługi w zakresie chirurgii:

– żołądka – jelita cienkiego i grubego,

– odbytnicy i odbytu,

– pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych

– większość zabiegów wycięcia pęcherzyka żółciowego wykonujemy techniką laparoskopową,

– tarczycy,

– żylaków kończyn dolnych,

– przepukliny pachwinowych i brzusznych,

– sutka.

Przy oddziale znajduje się nowocześnie wyposażona pracownia endoskopowa, w której prowadzimy diagnostykę górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopię, duodenoskopię, kolonoskopię) oraz wykonujemy zabiegi endoskopowe:

– sfinkterotomię żółciową,

– usuwanie złogów z dróg żółciowych,

– protezowanie dróg żółciowych,

– usuwanie polipów żołądka i jelita grubego,

– tamowanie krwawienia,

– zakładanie gastrostomii odżywczej PEG.

Posiadamy przez całą dobę dostęp do pracowni RTG i pracowni laboratoryjnej.

Po wypisaniu ze szpitala pacjenci mają możliwość kontynuowania leczenia w ramach poradni chirurgicznej czynnej od poniedziałku do piątku, gdzie prowadzone jest również leczenie ambulatoryjnych chorych chirurgicznych w zakresie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.